Menu Zamknij

Refleksologia

Refleksologia stóp – Praxis Vertebralis – original sorensensistemTM method® - nauczana przez Lone Sorensen to unikalna forma terapii neuro-odruchowej stóp

Metoda pochodzi z Tybetu, gdzie odkryta została przez tamtejszego lekarza YHOM PO.
Jej powstanie datowane jest na okres między 460-377 p.n.e, w czasach kiedy Hipokrates opublikował traktat medyczny.

W terapii neuro-odruchowej stóp ogromną wagę przykłada się do opracowania receptorów, które korespondują z kręgosłupem i nerwami rdzeniowymi. Poprzez odpowiednie działanie na stopie można niwelować wady postawy, znosić napięcia mięśniowe, ból oraz poprawiać działanie narządów wewnętrznych.

Rdzeń kręgowy poprzez nerwy odchodzące od każdego kręgu, ma wpływ na różne części ciała i narządy. Problemy strukturalne w budowie kręgosłupa i skutki zaburzeń w przepływie impulsów w obrębie kręgosłupa uważane są za przyczynę różnych chorób. Wiadomym jest, że wszelkie zmiany zachodzące na poziomie rdzenia mają wpływ na zakończenia nerwowe i są przyczyną wielu schorzeń ostrych i przewlekłych.

Odnajdywanie złogów na tych liniach pomaga ocenić stan naszego kręgosłupa.

Różnice między refleksologią tradycyjną a neurorefleksologią są bardzo duże. Tradycyjna metoda ma podstawy w meridianologi i medycynie chińskiej. Natomiast neurorefleksologia to nowoczesna dziedzina, której korzenie tkwią w neuroanatomi oraz w znajomości funkcjonowania mózgu i zachodzących w nim procesów chemiczno – elektrycznych .

foot-massage-2133279_1920

Dodatkowo:

Unikalna praca na Linii Emocjonalnej:

Doświadczając trudnych, nieprzyjemnych sytuacji w życiu, doznajemy traumy, która w postaci skumulowanych emocji może przez wiele lat nie opuszczać naszego ciała. Pracując na linii emocjonalnej ( na stopach ) można określić dokładnie rok życia, w którym powstały największe zaburzenia na skutek traum. Pozwala to na odblokowanie emocji i oczyszczenie na poziomie fizycznym, psychicznym, emocjonalnym. Jest to często kluczowy moment w terapii. Masaż pomaga rozpuszczać traumy oraz wspomaga psychikę równoważąc i relaksując.