Menu Zamknij

Masaż transbukalny

Nazwa masażu pochodzi od łacińskich słów trans – przez i buccalis – policzki.

Technika tego masażu polega na ugniataniu tkanek twarzy od strony jamy ustnej oraz zewnętrznej części policzków. Skuteczność zabiegu jest bardzo duża.


Terapia odmładzania i przywracania optymalnego napięcia mięśni twarzy zrodziła się we Francji, przeszło 20 lat temu i natychmiast poruszyła lekarzy oraz rehabilitantów stomatologicznych.

Masaż miał rozładować napięcia mięśni, pomagać przy przykurczach, szczękościsku i niedowładach, przywracać elastyczność głęboko położonych struktur. Poprzez odpowiednie uciskanie i masowanie policzków od wewnątrz i z zewnątrz przywraca młodzieńczy owal twarzy. Mięśnie głębokie w strefie policzków, nosa i warg stają się elastyczniejsze, a zmarszczki znacząco się spłycają. Kąciki ust i policzki unoszą się, więc twarz wygląda młodziej i przyjaźniej.

Ponieważ po zabiegu wyraźnie można poczuć rozluźnienie napięć, zmniejsza się także częstotliwość występowania bólów migrenowych.

manual-lift-masaz-transbukalny

Ponieważ po zabiegu wyraźnie można poczuć rozluźnienie napięć, zmniejsza się także częstotliwość występowania bólów migrenowych.

Czy masaż jest bolesny?

Podczas pierwszych masaży w miejscach dużych napięć, sklejeń i zrostów terapia może być intensywniej odczuwana. Kiedy rozmiękczymy zrosty, uwolnimy blokady i zastoje tkankowe masaż staje się bardzo przyjemny.

Efekty: